ВИДЕО | Скерлев: И кралицата се огласи, драматична е ситуацијата со климатските промени

1 min read

Кралицата Елизабета се изјасни во врска со Конференциајта за климатски промени. Ситуацијата е дојдена до таму што нема веќе време и место да се молчи, изјави за Утрински брифинг, новинарката Жанета Скерлев.

Кралицата рече дека е доста со празни зборови и да се направи нешто, бидејќи кому ќе ја оставиме планетата, додаде Скерлев.

Се вели дека ова е последната шанса, вклучени се и бизнисите. Ситуацијата е таква што велат бизнисите дека ќе нема со кого да се работи и за кого да се произведува, вели Скерлев.

Во разговорот се вклучи Елена Николовска, експерт за климатски промени.

Целиот разговор погледнете го во видеото

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Дневен хороскоп за 22 октомври: Ќе се чувствувате посакувано и сакано

Следно

Тасулас и Џафери изразија волја и подготвеност за интензивирање на соработката и комуникацијата

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian