ВИДЕО: Само десет минути за Пандев во поразот на Џенова

1 min read

Фудбалерите на Џенова се поразени на гостувањето кај Торино со 3:2 во првиот натпревар до деветтото коло во Серија А. Поранешниот капитен на македонската репрезентација Горан Пандев ги одигра последните десет минути од натпреварот.

Домаќините поведоа со голот на Санабрија во 14. минута,а до крајот на првиот дел благодарение на голот на победа ја дуплираа предноста.

Во второто полувреме, Џенова преку Дестро во 69. минута намали на 2:1,  но Торино со голот на Брекало осум минути подоцна зголеми на 3:1. Конечниот резултат го постави Каиседо во 81. минута.


 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Не калкулираме со фотелјите и кариерите – носевме одлуки за народот, вели Заев

Следно

ВИДЕО: Страшна несреќа на автопатот во Хрватска кај Нова Градишка, загинаа тројца Срби

Latest from Blog

АРСОВСКА ЈА ЧУВААТ СПЕЦИЈАЛЦИТЕ НА МВР – градоначалничката „се плаши“ да излезе и да се сретне со приватните превозници, но и со новинарите! (ФОТО)

Откако денеска беше најавен протест на приватните превозници градот Скопје буквално опколено со полициски службеници. Градоначалничката

MacedonianEnglishAlbanian