ВИДЕО: Фудбалот е преубава игра кога играат фудбалерите на Ајакс

1 min read

Холандскиот гигант Ајакс повторно ја воодушевува фудбалска Европа на стартот од новата сезона во Лигата на шампионте.

Ајакс во третото коло во ЛШ ја декласира Борусија Дортмунд во убедливи 4:0 и притоа и заедно со Баерн Минхен, Ливерпул  и Јувентус се единствените екипи кои имаат максимални девет бодови.

Натпреварот против Борусија беше исполнет со одлични потези, додавања, акции со кои ги залудеа противничките фудбалери, а ги воодушевија фудбалските фанови.
Уживајте во мајсториите на фудбалерите на Ајакс.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Петрова ѝ одговори на Морачанин: ДОМ е губитник на изборите

Следно

Столтенберг за стравот на Ескобар за кредибилноста на црногорската Влада: НАТО има строги протоколи за споделување инфромации

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian