ВИДЕО | Д-р Дудучки: За идните функционери треба тест за интелигенција и интегритет

1 min read

Живееме во едно турбулентно време, во кое имаме извитоперен систем на вредности. Тоа се отсликува во сите пори на општеството. Така што може отворено да зборуваме за социјалната психопатологија, изјави за Утрински брифинг д-р Мице Дудучки, невропсихијатар.

Таа социјалната психопатологија има своја основа база и врв. Врвот е во политичкиот, економскиот естаблишмент. Јас сум застапник секаде каде што се потребни некои посебни квалификации, знаење, стручност, треба задолжително да се прават тестови за интегритет на личноста, а зошто не и за интелигенција, вели д-р Дудучки.

Целиот разговор погледнете го видеото

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Нов расплет во истрагата: Пронајдено телото на исчезнатиот Брајан, дечкото на убиената Габи

Следно

ВИДЕО: Навивачите на Рома гневни на играчите и го одбија дресот на капитенот, Мурињо во свој стил: Реков да одиме во Ватикан да се помолиме

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian