ВИДЕО | Актерот Алек Болдвин на филмски сет уби директорка на фотографија и го рани режисерот

1 min read

Холивудскиот актер Алек Болдвин пукал од реплика пиштол на филмски сет во Њу Мексико, при што ја убил директорката на фотографија Халина Хачинс и го ранил режисерот Џоел Соуза, соопштија локалните власти.

Смртоносниот инцидент се случил за време на снимањето на независниот игран филм „Rust”, ​​соопшти канцеларијата на шерифот на областа Санта Фе.

Од канцеларијата на шерифот потврдуваат дека за време на снимањето на филмот биле застрелани две лица. Халина Хачинс (42), директор за фотографија и Џоел Соуза (48), режисер, беа застрелани кога Алек Болдвин (68), продуцент и актер, испукал од огнено оружје”, се вели во соопштението на полицијата.

Извор: МИА

Алек Болдвин обвинет за шовинизам: Презаситен од социјалните медиуми, актерот го избриша својот профил на Твитер

www.slobodenpecat.mk

Претходно

На денешен ден – 22 октомври

Следно

МЕТЕО на УБ | Славчо вели: Времето денес од малку облачно до многу облачно

Latest from Blog

АРСОВСКА ЈА ЧУВААТ СПЕЦИЈАЛЦИТЕ НА МВР – градоначалничката „се плаши“ да излезе и да се сретне со приватните превозници, но и со новинарите! (ФОТО)

Откако денеска беше најавен протест на приватните превозници градот Скопје буквално опколено со полициски службеници. Градоначалничката

MacedonianEnglishAlbanian