Љубовен хороскоп: Колку пати ќе се вљубите во животот според вашиот хороскопски знак?

1 min read

Овен

Кога сте во врска, вложувате сè во неа. За вас, врските се начин да пронајдете една личност со која можете да бидете до крајот на животот. Кога ќе се заљубите, тоа е вечна љубов. Најверојатно ќе се заљубите само еднаш во текот на вашиот живот бидејќи не сте од оние кои брзаат во ништо; кога сте подготвени да се заљубите, уверени сте дека личноста со која сте е „вистинската“.

Бик

Во младоста сме го почувствувале интензитетот на голема љубов и веројатно знаете како е чувството на скршено срце. Ако не, подгответе се. Ќе се заљубите двапати во текот на вашиот живот – еднаш кога сте млади и наивни, и повторно кога ќе бидете подготвени повторно да го отворите своето срце за љубовта.

Близнаци

Речиси во секоја ситуација, можете да бидете пребирливи и неконзистентни со вашиот избор, а љубовта не е исклучок. Вие сте многу подобри во започнувањето на работите отколку да ги завршите, така што само затоа што велите дека сакате некого, не мора да значи дека се гледате себеси како останувате со таа личност засекогаш. Затоа, најверојатно, ќе се заљубите четири пати во текот на животот. Кога велите „засекогаш“, обично мислите додека не ви здодее…

Целиот текст прочитајте го ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Ѓорческа остана без титула во игра на двојки на фјучерсот во Севиља

Следно

САД се надеваат дека наскоро ќе ги повлечат авганистанските пилоти кои се заглавени во Таџикистан

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian