Скопјанец повреден со огнено оружје

1 min read

На 22.10.2021 во 00.06 часот во СВР Скопје, од Ургентен центар при Комплекс клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив со повреди во ногата од огнено оружје бил донесен Б.И.(27) од Скопје.

Според пријавеното, Б.И. отиштол во својата викенд куќа во с.Кучково со Б.Л. и откако излегол од возилото бил погоден од огнено оружје од страна на непознато лице.

За настанот бил известен Јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот.
 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Едноставен и брз оброк – француски тост

Следно

Danke schoen: Обама и се заблагодари на Меркел што ја држеше ЕУ заедно

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian