Почина млада наставничка од Скопје

1 min read

Почина Анеса Сабедини, наставничка од ОУ „Лирија“. Дел од нејзините колеги од училиштето со огромна болка упатуваат последен поздрав и изразувааат сочувство до семејството. Како што велат тие, изгубиле вреден и грижлив учител. Причините за смртта на оваа млада наставничка не се познати. 

„Почитувано семејство Сабедини! Со длабока тага ја примивме веста за смртта на нашата колешка Анеса Сабедини. Оваа наша болка е поврзана со работа полна посветеност и љубов кон студентите. Запомнете ја како вреден и грижлив учител со сите нас. Во име на сите колеги и вработени во училиштето, прифатете искрено сочувство. Почивај во мир наша Анеса!Нека е вечен споменот на нашата колешка“, објави училиштето Лирија на официјалниот профил.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Фон дер Лајен: ЕУ нема да финансира „жици и огради” против мигрантите на границите

Следно

Телевиса пресента: Сега Мауро Икарди и постави четири услови на Ванда Нара, последниот е урнебесен

Latest from Blog

АРСОВСКА ЈА ЧУВААТ СПЕЦИЈАЛЦИТЕ НА МВР – градоначалничката „се плаши“ да излезе и да се сретне со приватните превозници, но и со новинарите! (ФОТО)

Откако денеска беше најавен протест на приватните превозници градот Скопје буквално опколено со полициски службеници. Градоначалничката

MacedonianEnglishAlbanian