По 5 илјади љубовници, Хуан Карлос I принуден со хормони да го запре својот голем сексуален апетит

3 mins read

Поранешниот шпански крал Хуан Карлос I (83) добил инјекција со женски хормони бидејќи неговиот ненадеен сексуален нагон почнал да претставува опасност за државата, тврди поранешниот озлогласен началник на полицијата во земјата, а пренесува британски Сан.

Поранешниот полициски комесар Хозе Мануел Виљарехо (71) – кому му се суди за уцена и корупција – тврди дека на засрамениот поранешен шеф на државата шпанската тајна служба му дала дрога за „да го намали неговото либидо“.

Хозе Мануел Виларехо на собраниска седница рекол дека посрамениот поранешен монарх, кој сега живее во луксузен хотел во Абу Даби, добил блокатори на тестостеронот од шпанската тајна служба откако неговото либидо беше категоризирано како проблем што конечно мора да се запре поради неговите жестоки страсти.

Хозе Мануел Виларехо / Фото EPA-EFE/FERNANDO VILLAR / POOL

Пратениците се смееја гласно на обвинувањата и веруваат дека неговата приказна наликува на сценариото на најновиот филм за Џејмс Бонд.

Виларехо тврди дека зад наводната идеја стои поранешниот шеф на Националниот разузнавачки центар (ЦНИ) и близок сојузник на поранешниот монарх Феликс Санза Ролдан.

Но, Ролдан негираше дека има каква било улога во давањето на хормонот, велејќи дека за тоа дознал само кога му рекол поранешниот љубовник на Хуан Карлос, Корина зу Сајн-Витгенштајн.

Токму Виларехо го снимил во 2016-та година, како признава дека луѓето од кралското семејство му дале на Хуан Карлос многу женски хормони за да му ја одземат силата.

Се шпекулира дека кралот Хуан Карлос имал дури пет илјади ressубовници за време на неговиот живот.

„Му зедоа се, не можеше да биде со сопругата“, вели деловна жена која имала афера со него од 2004 до 2009 година за време на неговото владеење.

Поранешната љубовничка на Хуан Карлос е вовлечена во правна битка со него и шпанскиот ЦНИ, во случај на перење пари во Швајцарија и нејзините тврдења дека била незаконски ставена под надзор.

Кралот Хуан Карлос први и неговата сопруга Софија /Javier Soriano/Afp/Profimedia

Кралот на 5 илјади љубовници

Веста за легендарното либидо на посрамотениот поранешен крал, сепак, не е нова. Беше објавено откако шпанскиот писател и воен историчар Амадео Мартинез Инглес напиша книга со наслов „Хуан Карлос: Кралот на 5.000 љубовници“, собирајќи докази за неговата сексуална историја и прикажувајќи го кралот како познат зависник од секс.

Книгата тврди дека имала 62 љубовници за само 6 месеци, а за време на неговиот „страстен период“ помеѓу 1976 и 1994 година, кралот спиел со неверојатни 2.154 жени.

Експертот на шпанското кралско семејство Пилар Ејр го потврди тврдењето на Мартинез Инглс дека поранешниот крал се обидел да спие со принцезата Дијана кога имала 25 години, а некои од неговите најпознати љубовнички се наводно данско-германската филантропа Корина Ларсен, шпанската пејачка Сара Монтиел, белгиската гувернерка Лилијан Сартијау, како и италијанската принцеза Марија Габриела де Сабоја.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Реконструиран крак на улица „Драгиша Мишовиќ” во Карпош 3

Следно

Вкупно се аплицирани 1.574.184 дози вакцини, а ревакцинирани 46 отсто од полнолетните граѓани

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian