Ѓорческа остана без титула во игра на двојки на фјучерсот во Севиља

1 min read

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа по поразот во полуфиналето во поединечна конкуренција, денеска загуби и во финалето во двојки на фјучерсот во Севиља, Шпанија.

Лина Ѓорческа и нејзината дубл партнерка Тена Лукас од Хрватска во финалето загубија од шведско-кореанката двојка Хенеман-Ку во два сетаи тоа со 7:5, 6:1.

Претходно, во текот на денот, најдобрата македонска тенисерка загуби во полуфиналето во поединечна конкуренција со 2:6,3:6 од руската тенисерка Елина Аванесјан.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Нов скандал: Камион што носел дипломатска пратка за МНР фатен со цигари и алкохол во Италија

Следно

Љубовен хороскоп: Колку пати ќе се вљубите во животот според вашиот хороскопски знак?

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian