Ограбен маж на Камениот мост во Скопје

1 min read

Полициски службеници вчера го приведоа А.Ќ.(23) од Скопје, фатен по извршено кривично дело „кражба“, соопшти МВР

А.Ќ. го извршил делото околу 16.55 часот на скопскиот Камен мост, при што од оштетениот О.К.(30) одзел пари. По документирање на случајот против него ќе биде поднесена кривична пријава. 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

ВИДЕО | Адел откри кој ѝ е омилениот предмет што го поседува – нема да верувате што!

Следно

Финализирани се конзервацијата и реставрацијата на куполата и на покривната покривка на црквата „Св. Богородица Захумска“

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian