Ерин Хитертон, Ангелот на Викторија’с Сикрет, со шокантна изјава: „Користев апчиња за слабеење“

5 mins read

Ерин Хитертон изјави дека во периодот кога работеше како Ангел на „Victoria’s Secret“ земала апчиња за слабеење и си вбризгувала терапија од страв да не ја загуби работата со брендот.

Во новиот документарен истражувачки подкаст наречен „Fallen Angel“, кој зборува за контроверзите и културното влијание на „Victoria’s Secret“, Ерин откри како превземала екстремни мерки за да ја одржи својата тежина додека работела со брендот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Meus Anjos Forever (@legado.vs)

Ерин, која беше ангел меѓу 2010 и 2013 година, им кажа на водителките Џастин Харман и Ванеса Григориадис дека работите почнале да одат во надолна насока кога таа наполнила 25 години.

„Имаше одреден момент кога сè што правев едноставно не ги даваше истите резултати. Бев само малку поголема одошто требаше. Во ретроспектива, тоа е само биологија и како функционира телото. Не сте со иста големина кога имате 18 и 25 години “, објасни таа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Meus Anjos Forever (@legado.vs)

Таа додаде дека притисокот да остане слаба ја турнало „преку работ“. Ерин почнала да се гледа со нутриционист кој ѝ рекол да зема диетална пилула наречена фентермин – потиснувач на апетит по состав слична на амфетамин.

Таа продолжува да објаснува како ѝ било битно да не ја загуби работата во тој период, во кој всушност го реновира својот стан. Започнала да си инјектира со хормон кој се произведува за време на бременоста наречен човечки хорионски гонадотропин.

„Бев како „Помогни ми да изгубам тежина. Што прават луѓето?“ Тој предложи нешто што направила една друга манекенка, а што функционирало за неа. Ова е овој нутриционист до ѕвездите, сеедно. не знам. Почнав како дијабетичар да се вбризгувам во стомак секое утро. Гледам наназад на тоа како емотивно сечење бидејќи бев многу против сè што правев, но неволно го правев тоа речиси за да почувствувам болка или да почувствувам колку е погрешно“, рече Ерин.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Meus Anjos Forever (@legado.vs)

Манекенката ќе каже и дека не верува дека овие луѓе навистина се грижат за неа, туку дека се работи само за бизнис.

Ерин продолжува со тоа што потенцира дека иако не се работи за брендот и таа нема понатамошна соработка со нив, само сака да им помогне на другите кои се борат со проблеми со телото.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Meus Anjos Forever (@legado.vs)

„Ја споделувам мојата приказна повторно затоа што не сакам никој да има нарушувања во исхраната или да го мрази своето тело. Знам како е тоа чувство. Зборувам само за луѓето кои би можеле да ме слушнат и да помислат: „Еј, тоа има смисла“, или можеби тоа би можело да го промени нивниот став кон тоа како се однесуваат себеси“

Таа смета дека аспиративните телесни цели можат да постојат без болести и нарушувања во исхраната, бидејќи кога имате нарушување во исхраната, ја губите слободата. Кога сте ограничени на оваа форма, тоа ви го троши животот.

„Victoria’s Secret“ како бренд е во фаза на промена и препород на својата слика, во кој е целосно посветен на континуираната трансформација со фокус на создавање инклузивна средина за сите соработници, клиенти и партнери да можат да ги слават и издигнуваат сите и сите типови на жени.

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Арсенал се врати на победничките патеки во Премиер лигата

Следно

НАСА ќе се враќа на Месечината: Во февруари ќе ја почнат мисијата „Артемида еден“

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian