Уапсена жена барана со потерница за 12 години затворска казна

1 min read

Полициски службеници од ЕВР Ѓорче Петров денеска пред трговски центар во Гостивар ја лишиле од слобода е С.Р. (42) од село Чајлане – Скопје која се барала со потерница од Основен кривичен суд, информираат од Министерството за внатрешни работи.

– Денеска во 16:30 часот  од страна на полициски службеници од ЕВР Ѓорче Петров, пред трговски центар во Гостивар лишена од слобода е С.Р. (42)  од село Чајлане – Скопје која се барала со потерница од Основен кривичен суд за издржување казна затвор во траење од 12 година, се вели во соопштението од МВР.

Од МВР информираат дека лицето ќе биде предадено на КПУ -Идризово. 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Тага во Хрватска: Почина актерот Жарко Поточњак на 76-годишна возраст

Следно

Берлускони е ослободен од обвинението за поткуп на сведок во случајот со малолетничка проституција

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian