Србија: Уапсен осомничен за грозоморното злосторство над семејството Ѓокиќ, убиецот им бил роднина?

1 min read

Српската полиција уапси осомничен за грозоморното убиство на тројца членови на семејството Ѓокиќ на почетокот на месецов, а дел од медиумите јавуваат дека се работи за роднина на убиените.

Информацијата за уапсениот осомничен е потврдена од страна на српската полиција, а полициски извори неофицијално откриваат и дека при апсењето е пронајдена голема сума пари која наводно им припаѓала на убиените Горан, Гордана и Лидија Ѓокиќ.

На имотот кој го користел осомничениот, според истите извори, пронајдени се и други предмети кои без сомнение потекнуваат од суровото убиство.

Тројцата членови на семејството Ѓокиќ беа убиени минатиот месец, а полицијата со недели трагаше по нив, откако беа пријавени како исчезнати. Тие биле на гости во село во близина на градот Алексинац, од каде доцна навечер со автомобил тргнале кон дома, но не стигнале.

Телата на убиените беа пронајдени на непристапен терен во околината, изгорени и закопани во дупка.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Сензација, Рома прими шест гола на гостувањето кај Бодо

Следно

ФОТО | Од малечко кактусче до англелска труба: Разговор со Александра за која цвеќињата се љубов и витамини

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian