Путин: Ако Русија го напушти Советот на Европа или ОБСЕ, тоа ќе го сторат и други земји

1 min read

Повлекувањето на Русија од Советот на Европа или од ОБСЕ може да доведе до прекин на учеството на други земји во овие организации, оцени денеска рускиот претседател Владимир Путин на пленарната седница на Меѓународниот дебатен клуб „Валдај”.

– Ве уверувам дека ако Русија се повлече од една од овие организации (Советот на Европа или ОБСЕ), тогаш ќе видиме што ќе се случи со тие организации во однос на учеството и на други земји, истакна Путин.

Извор: МИА

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ФОТО | Кога ќе се врати Илина: Игор вели дека си поигрува со него!

Следно

Димитров: Ако тоа е добро за државата, ќе поднесам оставка доколку не почнеме преговори со ЕУ во декември

Latest from Blog

АРСОВСКА ЈА ЧУВААТ СПЕЦИЈАЛЦИТЕ НА МВР – градоначалничката „се плаши“ да излезе и да се сретне со приватните превозници, но и со новинарите! (ФОТО)

Откако денеска беше најавен протест на приватните превозници градот Скопје буквално опколено со полициски службеници. Градоначалничката

MacedonianEnglishAlbanian