Пронајдете се! Кој хороскопски знак од што е зависен – пушење, алкохол, секс…

6 mins read

Секој од нас може да најде среќа во различни нешта… Меѓутоа, има и такви луѓе кои знаат да претераат во некои работи и да станат зависни од одредени работи. Алкохол, дрога, цигари, сето тоа нас не доведува во искушение од рани денови. Зависни можете да бидете и од секс, работа… Прочитајте колку и на што вашиот хороскопски знак е „слаб“.

Овен

Тој е индивидуалец кој нагло донесува одлуки, а пушењето и алкохолот претставуваат големо искушение и опасност. Кога Овенот ќе стане зависен од нешто тешко престанува. Овновите сметаат дека алкохолот или таблетите го ублажуваат стресот.

Бик

Станува збор за многу стабилен знак, но не толку самосвесен кога е во прашање претерано консумирање храна и пијалаци.
Биковите уживаат во сите сензуални задоволство, а сексуалните фрустрации ги тераат да јадат и да бидат деструктивни, Биковите често имаат проблеми со тежината, а некои и со опсесијата – гледање телевизија.

Близнаци

Посебно се склони кон пушењето. Тие се зависници од адреналин, ја обожаваат возбудата која ја пружаат сексуалните односи, но љубовниците брзо им стануваат здодевни. Многу се креативни и можат да станат зависници од работа.

На Близнаците им треба „дигитална детоксикација“. Тие се постојано на Инстаграм и на другите социјални мрежи. Без телефон се нервозни и полудуваат ако батеријата случајно им се испразни.

TRIK KOJI PROVERENO DELUJE: Smeta vam što ljudi koje volite PUŠE CIGARETE, a ovako ćete ih

Фото: Профимедиа

Рак

Со овој хороскопски знак владее Месецот, што го прави жртва на сопственото расположение.
За Ракот не е чудно да сака да го промени расположението со таблети или со алкохол. Кога Раковите се лути, ги потиснуваат чувствата со храна.

Лав

Лавовите мислат дека се бесмртни па ќе се коцкаат, ќе консумираат алкохол, ќе пушат…Не е исклучено ниту неверството и измамата.
Овој знак во се сака да претерува и се прави за внимание. Со оглед на тоа што сакаат да се покажуваат и да бидат во центарот на вниманието, Лавовите често знаат да одат во казино и да го поминат времето меѓу познати луѓе, како и да трошат пари. Покрај тоа, парите сакаат и да ги даваат и да ги расфрлуваат на многу работи.

Alkohol - pobeg pred svojimi notranjimi občutki - Osebna rast - Sensa.si

Фото: Профимедиа

Девица

Напнатите и вкочанетите Девици се најголемите работници во Зодијакот. Склони се да станат опсесивно компулсивни и многу се вознемируваат ако работите не се одвиваат онака како што тие замислиле.
Таквиот став може да ги одведе во алкохолизам и консумирање таблети за смирување. Можат да бидат манијаци кога е во прашање вежбањето.

Вага

Припадниците на овој знак се големи идеалисти и, кога работите не се одвиваат онака како што замислиле, склони се на дроги и алкохол. Можат да станат и зависни од флерт или од промискуитет.

Скорпија

Скорпиите се најчести зависници од порнографија. Тие, всушност, уживаат во сите пороци кои ги следат сексуалните активности, вклучувајќи го консумирањето алкохол, трошењето премногу пари на облека и на скапи ресторани. Ги презираат луѓето кои не изгледаат модерно и често се оддаваат на пушењето.

Како знак кој е страстен и сака секс, не е изненадувачки што оваа зависност е токму нивна. Скорпиите сакаат да практикуваат секс, или со вистинската личност или преку интернет, што се нарекува „сајбер-секс“. На Скорпиите им е важно да бидат задоволни во таа смисла, без разлика како ќе го достигнат тоа задоволство.

Posledice ORGAZMA koje NISU PRIJATNE: Evo šta može da vam se DOGODI, odražava se na zdravlje | Najnovije vesti - Srbija danas

Фото: Профимедиа

Јарец

Овој знак е помалку отпорен од останатите знаци од Зодијакот. Јарците се многу самосвесни кога е во прашање нивното тело и можат да станат зависни вежбачи. Многу од нив заболуваат од анорексија или од булимија. Склони се на пушење.

Водолија

Водолиите се склони на консумирање опијати. Тие можат да станат опседнати со активизмот, љубовта кон домашните миленичиња и вегетаријанството. Понеотпорни се од останатите знаци во Зодијакот. Ги сакаат видеоигрите, во нив може да ја активираат својата фантазија, но и да ги покренат своите емоции, со кои често имаат проблеми. Тие не сакаат да ги покажуваат на другите, па така, во видеоигрите, преку компјутерот или телефонот, лесно го пронаоѓаат „бегството“ од реалноста и покажувањето емоции.

Риби

Бидејќи се сфаќаат многу лично и емотивно, Рибите се знак кој може да побара утеха во пиењето алкохол. Со тоа ги „смируваат“ емоциите и се чувствуваат опуштено.

Рибите се воден знак и тешко ќе му одолеат на алкохолот, а многу често причина за зависност пронаоѓаат во романтиката и љубовните проблеми. Тие ќе консумираат алкохол за да ја заборават болката која им ја нанела пропадната врска, а имајќи предвид дека се работи за многу чувствителен знак – многу работи ги доживуваат болно.
Таблетите за смирување им помагаат да побегнат од реалноста.

 

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Без промени, останавме на 74 позиција на ФИФА ранг листата

Следно

Тешко повреден велосипедист од Скопје откако бил удрен од врата на паркиран автомобил

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian