Медицинско лице од Тексас уби четворица вбризгувајќи им воздух во вените

1 min read

Медицински техничар од Тексас е прогласен за виновен поради убиство на четворица пациенти на кои им вбризгувал воздух во вените по операција на срцето.

Извор: МИА

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Сакате да пробате нешто ново, а познато? За вас денес рецепт за „Лемингтон“ колач

Следно

Ковачев: Северна Македонија може во ЕУ, но без наследството на Тито

Latest from Blog

АРСОВСКА ЈА ЧУВААТ СПЕЦИЈАЛЦИТЕ НА МВР – градоначалничката „се плаши“ да излезе и да се сретне со приватните превозници, но и со новинарите! (ФОТО)

Откако денеска беше најавен протест на приватните превозници градот Скопје буквално опколено со полициски службеници. Градоначалничката

MacedonianEnglishAlbanian