ФОТО | Мајли Сајрус „плукната“ Лепа Брена: Дали ви личат?

1 min read

Во последно време сведочиме дека некои наши естрадни ѕвезди, односно балкански, знаат да бидат чекор напред од славните светски фаци. И тоа кога станува збор за стилот, надвор или на сцената.

Овој пат во прашање е споредбата помеѓу младата светски позната пејачка Мајли Сајрус и регионалната музичка ѕвезда Лепа Брена.

Мајли е тинејџерска ѕвезда која ги диктира трендовите на мода, фризура, стајлинг и сценски перформанс.

Сепак, деновиве социјалните мрежи се вжештија од фотографиите на Мајли Сајрус и Лепа Брена кои покажуваат дека младата пејачка многу наликува на нејзината поискусна колешка.

Дури некои на социјалните мрежи отидоа и чекор подалеку, па пишуваат дека Мајли ја копира Брена во стилот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Arhiva Lepe Brene (@brenalepa_arhiva)<p>Majli Sajrus je i pre imala stajling sličan našoj pevačici Lepoj Breni</p>
<p>“></p>
<p>Фото: Профимедиа</p>
<p>Мајли, чија кума ѝ е легендарната Доли Партон, сега се облекува во комбинезони со светки, идентични на оние што Брена ги носеше од почетокот на кариерата.</p>
<p>Се чини дека ова не е првпат Мајли да ја копира Брена, бидејќи Брена веќе порано го спореди нивниот изглед на Инстаграм:</p>
<blockquote class=

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa)

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: „Новиот Меси“ има пет години, стана најмладиот член во академијата на Арсенал

Следно

Германија до почетокот на декември ја очекува новата влада

Latest from Blog

АРСОВСКА ЈА ЧУВААТ СПЕЦИЈАЛЦИТЕ НА МВР – градоначалничката „се плаши“ да излезе и да се сретне со приватните превозници, но и со новинарите! (ФОТО)

Откако денеска беше најавен протест на приватните превозници градот Скопје буквално опколено со полициски службеници. Градоначалничката

MacedonianEnglishAlbanian