Фатен крадец од Скопје, украл пари

1 min read

На 20.10.2021 во 19.30 часот на ул.„Среќко Пужалка“ во Скопје, полициски службеници од ЕВР Гази Баба го лишиле од слобода М.И.(36) од Скопје, поради постоење основи на сомнение дека околу 16.00 часот на ул„Методија Андонов Ченто“ одзел пари од возило „ауди“, сопственост на В.З.(45) од Скопје.

Украдените пари биле пронајдени кај него и ќе бидат вратени на сопственикот. М.И. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

ВИДЕО | Барзов: Мантрата на целата политичка елита во Европа и светот е да се намалат емисиите на ЦО2

Следно

Лондон ги зајакнува трговските односи со своите некогашни колонии

Latest from Blog

АРСОВСКА ЈА ЧУВААТ СПЕЦИЈАЛЦИТЕ НА МВР – градоначалничката „се плаши“ да излезе и да се сретне со приватните превозници, но и со новинарите! (ФОТО)

Откако денеска беше најавен протест на приватните превозници градот Скопје буквално опколено со полициски службеници. Градоначалничката

MacedonianEnglishAlbanian