Експлозија во подрум од зграда во Аеродром

1 min read

На 20.10.2021 во 10:20 часот во СВР Скопје било пријавено дека во подрум од зграда на улица „Методија Шаторов Шарло“ настанала експлозија при што Љ.С.(58) од село Љубанци, скопско, се здобил со повреди по телото.

Според пријавеното, експлозијата настанала додека Љ.С. и И.Ј.(49) сечеле метална конструкција. Увид извршила екипа на СВР Скопје и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Мали филмски и дебатни сеанси: Дебатниот филмски клуб продолжува со проекции и дискусии во џебното кино на МКЦ

Следно

Русија ја идентификуваше новата мутација на Делта сојот

Latest from Blog

АРСОВСКА ЈА ЧУВААТ СПЕЦИЈАЛЦИТЕ НА МВР – градоначалничката „се плаши“ да излезе и да се сретне со приватните превозници, но и со новинарите! (ФОТО)

Откако денеска беше најавен протест на приватните превозници градот Скопје буквално опколено со полициски службеници. Градоначалничката

MacedonianEnglishAlbanian