Во Скопје казнети повеќе од 150 возачи

1 min read

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот, при што само на територијата на град Скопје изречени се вкупно 154 санкции, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 65 санкции, девет за возење без возачка дозвола, 27 прекршоци што ги чинат пешаците, 29 мерки за непрописно паркирани возила.

Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат, порачуваат од МВР и апелираат до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.
 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

„Каде е таа?“: Џони Деп ѝ го разубави животот на една Србинка која не престана да плаче

Следно

Фејсбук го менува името? Закерберг засега молчи, сè ќе биде познато наредна недела

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian