Во изминатото деноноќие во Србија како последица на ковид-19 починаа 58 лица, а 7.745 се новозаразени

1 min read

Во Србија, во последните 24 часа, како последица на коронавирусот починаа 58 лица, а 7.745 беа позитивни, објавено е денеска на српската веб-страница kovid19.rs.

Во моментов, 6.708 луѓе се хоспитализирани, а 273 лица се на респиратор.

Во последните 24 часа беа тестирани 24.984 луѓе.

Досега, според официјалните податоци, битката со вирусот ја загубиле вкупно 9.272 луѓе.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Втор пораз за Вардар во ЛШ, Алборг им се реваншира на „црвено-црните“

Следно

Откако се преселиле в село, се препородиле: Васка (68) и Благоја (70) Блажески произведуваат здрава храна

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian