ВИДЕО: Се урнал авион во Тексас, сите патници преживеале

1 min read

Авион со околу 20 патници се урнал во Тексас, при обид за слетување, соопштија од Федералната управа за авијација (ФАА), пренесува Си-Ен-Ен.

Неверојатно е што сите патници и членови на екипажот, успеале да се спасат од авионот.

Меѓу преживеаните имало и десетгодишно дете. Патниците во авионот патувале на бејзбол натпревар во Бостон, а при полетување малиот авион се запалил.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Ретро фото: Како изгледало некогаш култното кино „Култура“

Следно

Ревакцинирани 46 отсто од полнолетните граѓани

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian