Тешка сообраќајка во Чаир околу полноќ

1 min read

Карамбол вечеравечер, околу полноќ, во скопски Чаир кај паркот на булеварот Кристијан Тодоровски Карпош.

Според првичните информации од ТВ21 од терен, се судриле пет возила, а сообраќајот бил во прекин.

МВР извршила увид на местото на сообраќајката, а пристигнала и екипа на Брзата помош. Се очекуваат официјални информации од МВР во текот на денот. 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Дневен хороскоп за 20 октомври: Работната атмосфера ќе се вжешти

Следно

Уапсен колумбиски револуционер во Мексико

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian