Славчо Попоски прогнозира: Денес и утре максималната температура ќе се искачи до…

1 min read

– Денес времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 15 до 21 степен, вели нашиот метео прогнозер Славчо Попоски.

ВО СКОПЈЕ И ОКОЛИНАТА ВРЕМЕТО ЌЕ БИДЕ СОНЧЕВО И РЕЛАТИВНО ТОПЛО СО СЛАБ ДО УМЕРЕН ВЕТЕР ОД ЈУГОИСТОЧЕН ПРАВЕЦ. МАКСИМАЛНАТА ТЕМПЕРАТУРА ЌЕ СЕ ИСКАЧИ ДО ОКОЛУ 18 СТЕПЕНИ.

Според Попоски, утре ќе…

Целиот текст прочитајте го ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Рекорден грабеж на пошта во Црна Гора, загина обезбедувач

Следно

НАТО ќе бара комуникациски канали кон Русија и покрај шпионскиот спор

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian