Обезглавено тело со отстранета утроба е пронајдено во францускиот град Болен

1 min read

Тело на маж без глава и со отстранета утроба е пронајдено во малиот француски град Болен. Полицијата интензивно трага по Алекс Мартин, осомничен за ова злосторство, пренесуваат светските медиуми.

Полицијата ја предупреди јавноста дека осомничениот бил вооружен со нож и дека е опасен. Препорачано е сите што би го виделе да пријават во локалната полиција.

Убиството се случило во областа Воклус, во познатата туристичка област Прованса, на  Азурниот брег.

Локалните медиуми објавија дека хеликоптер, кучиња и други ресурси биле распоредени во областа за да помогнат во потрагата по осомничениот.

Извор: МИА

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Кралицата Елизабета со загрижувачко здравје: Во последен момент откажано патувањето за Северна Ирска

Следно

Мицкоски: Заев, народот е обединет против тебе

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian