Кривични пријави за внесување дрога во штипскиот затвор

1 min read

СВР Штип поднесе кривична пријава против Н.Р.(36) од Штип, Е.М.(52) од Кочани и Е.С.(43) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори”.

На 14.04.2021, кај Н.Р., кој е на издржување казна затвор во Казнено поправниот дом Штип, при претрес бил пронајден и одземен хероин, кој го внел преку Е.М. и Е.С..

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Незабележливи, а можат да бидат знак за тревога: Три скриени симптоми на дијабетесот

Следно

Воена база во Мериленд затворена поради закана за бомба и евентуален оружен напад

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian