Касами очекува гласови од СДСМ и победа со 2:1 против Теута Арифи во вториот круг

1 min read

Очекувам да победам во Тетово со 2:1 во вториот круг од изборите, изјави претседателот на БЕСА и кандидат на партијата за градоначалник во Тетово, Билал Касами во вечерашното гостување на телевизија Телма.

Тој истакна дека ја очекува поддршката од сите граѓаните на градот, без разлика на партијата.

-Сите живеевме во град со ѓубре, опасност од кучиња, без пат и вода за пиење и тоа мораме да го промениме, рече Касами и додаде дека на централно ниво имаат стабилна владина коалиција.

-И понатаму ќе бидеме дел од Владата. Очекувам од СДСМ да ме поддржат во Тетово, рече меѓу другото Касами.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

НАТО ќе бара комуникациски канали кон Русија и покрај шпионскиот спор

Следно

Втор пораз за Вардар во ЛШ, Алборг им се реваншира на „црвено-црните“

Latest from Blog

Магла на Стража

Намалена видливост од 50 до 70 метри поради појава на магла има на планинскиот премин Стража,

MacedonianEnglishAlbanian