„Каде е таа?“: Џони Деп ѝ го разубави животот на една Србинка која не престана да плаче

1 min read

Холивудската ѕвезда Џони Деп престојува 24 часа во Белград, а неговите обожаватели од Србија се пресреќни и го следат секој негов чекор.

Каде и да се појави, армија обожаватели воодушевено го извикуваат неговото име и сакаат да се фотографираат со Деп.

Истото се случувало и синоќа пред да оди на вечера, кога бројни фанови го пречекале, пишува српски „Блиц“.

Пред да влезе на вечерата, тој се фотографирал со фановите и делел автограми. Во еден момент, една госпоѓа му пришла и побарала автограм за нејзината ќерка.

– Ве молам, за мојата ќерка, таа е тука – му рекла на актерот.

„Каде е таа?“, прашал Деп, а потоа му пришла девојката.

Актерот ја прашал како се вика, на што таа одговорила дека се вика Нина и почнала да плаче од среќа.

Деп се фотографирал со Нина, ѝ дал автограм и ја прегрнал, а нејзината мајка постојано се обидувала да ја смири.

„Не плачи повеќе“, мајката ѝ рекла на ќерката, која била преплавена од возбуда и емоции поради тоа што го запознала својот омилен актер.

 

 

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Ш: Вардар 1961 по втор триумф против европскиот вицешампион Алборг

Следно

Во Скопје казнети повеќе од 150 возачи

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian