ФОТО+ВИДЕО: Експлозија на воен автобус во Сирија, 13 мртви

1 min read

Во експлозија на воен автобус во центарот на Дамаск загинале 13 лица, а тројца се повредени, објави сириската државна телевизија, пренесува Ројтерс.

Две експлозивни направи експлодирале кога автобусот бил на мостот Хафез ал Асад, се наведува. Третиот уред беше деактивиран од воена инженерска единица.

Обединетите нации наведуваат дека најмалку 350.000 луѓе загинале во граѓанската војна што започна пред 10 години по протестот против сирискиот претседател Башар ал Асад.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Два чудни симптома откриваат дека сте имале ковид-19: Едниот ги загрижува мажите, а другиот жените

Следно

ВИДЕО | Како да разликуваме, настинка, грип од ковид-19 – разговор со д-р Митов

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian