38-годишен крадец од Скопје ќе се соочи со кривична за кражба

1 min read

На 19.10.2021, полициски службеници од ЕВР Центар и Бит Пазар извршиле службен разговор со Ш.Д.(38) од Скопје поради сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“на 05.09.2021 на бул.„Гоце Делчев“.

По добиената пријава, биле преземени соодветни мерки и било утврдено дека Ш.Д. е сторител на делото.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава. 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

„Благодарна сум до небото и назад“ – инфлуенсерката Јелена Спенџарска на патување на Сејшелите

Следно

Меч стар 900 години пронајден на брегот на Израел

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian