Во САД го апсат Олег Дерипаска, милијардерот близок на Путин

1 min read

Агентите на Федералното истражно биро (ФБИ) ја опколија куќата на рускиот олигарх Олег Дерипаска во Вашингтон, напиша новинар на Си Ен Би Си, повикувајќи се на портпарол на американската агенција.

Репортерот Том Винтер напиша на Твитер дека федерални агенти се наоѓаат пред куќата на Олег Дерипаска, а пристапот до објектот е блокиран.

Причината за нивното присуство не е позната. Портпаролот истакна дека агенцијата го спроведува законот, но не даде повеќе детали за акцијата.

Претставниците на ФБИ не биле достапни за коментар.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ФОТО | Пет раси кучиња кои се вистински терапевтски пријатели

Следно

Нови 472 случаи на ковид-19 и осуммина починати пациенти во изминатиот ден

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian