Љубовен триаголник: Градоначалникот на Бања Лука е во врска со пејачката Тања Савиќ

2 mins read

Градоначалникот на Бања Лука, Драшко Станивуковиќ, наводно имал афера со популарната српска пејачка Тања Савиќ. Како што пишува „Нова.рс“, таа вест ја налутила неговата девојка, која престанала да го „следи“ на Инстаграм.

Станивуковиќ, пак, се уште ја следи Тања Савиќ, а и таа го следи него. Нивната наводна афера ја разоткрила водителката Јована Јеремиќ во текот на гостувањето во една емисија. Српските медиуми ја контактирале српската пејачка за да одговори на прашањата за нејзината врска со политичарот.

– Не сакам да коментирам ништо. Не, ништо. Ниту да демантирам. Мене сето ова ми е смешно. Само без коментар, мислам дека тоа е најпаметно. Ако изјавам што било, тоа ќе биде повторно, знаете што – рекла Тања Савиќ.

На прашањето дали е или не е во врска со Драшко Станивуковиќ, српската пејачка не одговорила конкретно.

– Боже, какво прашање е тоа! Дали имам право да ја зачувам приватноста и да не морам да изнесувам некои детали за мојот приватен живот? Не морам да одам на полиграф или на не знам што. Вие пишувајте, тоа е ваша работа. Ако имате докази – почитувам. Ако немате – и тоа го почитувам. Што и да кажам, ќе се протолкува на овој или на оној начин, а секој што зборува за нечиј живот – тој зборува за себе! Значи, тоа е нејзиното мото во животот! Можам да го кажам тоа, но повторно не сакам да бидам во конфликт со никого. Рече Јована Јеремиќ и остана жива, ете – изјавила Тања Савиќ за српски „Телеграф“.

Бројни следбеници ги напишаа нејзините пораки за поддршка во коментарите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by TANJA SAVIC (@tanja_savic_private)

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Крилото на Кожув Николовски во репрезентативна форма

Следно

Договорот за гас меѓу Кина и САД ќе ја влоши енергетската криза во Европа?

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian