Славчо Попоски прогнозира: Еве до колку степени ќе се искачува температурата денес

1 min read

– Денес времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со мала локална облачност. Претпладнево локално, и тоа особено на запад и на север ќе има позначителна облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец, додека температурите ќе се искачуваат во интервалот од 14 до 20 степени, вели нашиот метео прогнозер Славчо Попоски.

ВО СКОПЈЕ И ОКОЛИНАТА ВРЕМЕТО ЌЕ БИДЕ СОНЧЕВО И РЕЛАТИВНО ТОПЛО СО МАЛА ЛОКАЛНА ОБЛАЧНОСТ.

Според Попоски, претпладнево ќе …

Целиот текст прочитајте го ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Нови детали: Ванда изнајмила приватен детектив, му го хакирала мобилниот телефон на Икарди кој плаче и не тренира

Следно

Три деца загинале во вчерашното ракетирање на регионот Тиграј

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian