Пакистанец ги запалил ќерките и внучињата оти едната од нив се омажила против негова волја

1 min read

Пакистанец е осомничен дека ја запалил куќата во која живееле неговите две ќерки и четири внуци, бидејќи едната се омажила против негова волја.

Полицијата го бара Манзур Хусеин затоа што наводно запалил куќа во пакистанскиот кварт Музафаргарг, каде живееле неговите две ќерки Фаузија Биби и Куршид Маи. Во пожарот загинале двете ќерки, нивните четири деца и сопругот на Маи.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ФОТО+ВИДЕО | Бизарен моден детаљ: Анџелина Џоли со златна алка на усните се појави на црвениот тепих

Следно

Вархеји: До крајот на годината мора да испорачаме преговори со Северна Македонија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian