НБА: Шоуто може да започне, шампионот Милвоки против ѕвездениот Бруклин

1 min read

Новата 75 сезона во кошаркарската НБА лига започнува со натпреварот помеѓу Милвоки и Бруклин ноќта помеѓу вторник и среда.

Милвоки е бранител на титулата од минатата сезона, откако во финалната серија славеше над Феникс (4:2).  Овој дуел на паркетот во „Фосерв Форум“ започнува во 01.30 часот по средноевропско време.

Нетси сигурно оваа сезона исто така ќе бидат меѓу кандидатите за титулата, во своите редови има одлични играчи како Олдриџ, Дурент, Грифин, Ирвинг, Милсап…

Во вториот меч од програмата ќе играат шампионите од 2020 година, Лос Анџелес Лејкерс и шампионите од 2018 година, Голден Стејт Вориорс (04.00 часот).

Регуларната сезона завршува на 10 април, а потоа следува плеј-ин турнир за екипите од седмата до 10 позиција во двете конференции, додека плеј-офот започнува на 16 април 2021 година.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Само 30 луѓе на ден можат да проверат ЦРП и Д-димери во лабораторијата во „Јане Сандански“

Следно

Убави без ботокс: Жени за сите времиња

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian