Мистериозна смрт: Како стигнало мртво тело во полициско возило?

1 min read

Кристина Ненс (29) била пронајдена мртва на 7-ми октомври во полициско комбе на паркинг во полицискиот оддел Хантсвил во Алабама. Нејзиното семејство бара одговори, а полицијата објави видео на кое се гледа како девојката се качува во комбето.

Полицаецот ги забележал чевлите во близина на комбето со отворени прозорци, а потоа го открил телото на девојчето. Како стигнала таму и што се случило се прашања што се дел од големата реконструкција на мистериозните настани поврзани со нејзината смрт, пишува Си-Ен-Ен.

Семејството ја пријавила за исчезната на 2-ри октомври

Шефот на полицијата Хантсвил, Де Вејн МекКарвер на прес -конференција рече дека политиката на одделот е да ги задржи комбињата заклучени кога не се користат. Сепак, телото на Кристина некако успеало да се најде во едно од возилата што некогаш се користеле за превоз на затвореници, а потоа било наменето за пренос на докази.

На нејзиното тело не се пронајдени траги од повреди, а токсиколошките наоди се уште се во тек.

Полициската управа во Хантсвил е под лупа на семејството Ненси и јавноста, кои се прашуваат како девојчето успеало да остане незабележано во многу прометна зона 12 дена.

Според началникот, полицијата го третирала случајот како кривична истрага од почетокот, а семејството првично дала погрешен датум кога последен пат ја виделе.

Нејзината сестра Витни рече дека видеото што било дадено за проверка не покажува доволно јасно дека се работи за Кристина.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Убави без ботокс: Жени за сите времиња

Следно

Неважечки 60 773 гласачки ливчиња во првиот изборен круг

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian