Евакуација на аеродромот во Манчестер поради сомнителен пакет

1 min read

На аеродромот во англискиот град Манчестер во тек е евакуација, откако бил пријавен сомнителен пакет, изјави портпарол на аеродромот.

– По добиена дојава за сомнителен пакет, беше извршена контролирана евакуација на вториот терминал согласно стандардната процедура. Ние сме во близок контакт со полицијата во Манчестер, која е одговорна за реакција при вакви инциденти, истакна портпаролот.

Истовремено, аеродромот не соопштува за можни одложувања или откажувања на летовите од вториот терминал. Според веб страницата на аеродромот, се уште нема измени во распоредот на летови.

Извор: МИА

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ФОТОГАЛЕРИЈА | Изложба на плакати на Скопски џез фестивал

Следно

Аналитичари: Исходот од локалните избори е изненадувачки, ова е меѓу најслабите резултати на СДСМ

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian