Стефковски победи во првиот круг во Гази Баба со над 8.000 гласови повеќе од Георгиевски

1 min read

Државната изборна комисија преброја 92.92 отсто од гласовите во Гази Баба.

Според податоците објавени на официјалната веб страна на ДИК, кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, Бобан Стефковски освои најголем број од гласовите, односно 16.598 гласови.

Тоа е за  8.379 гласа повеќе од кандидатот на СДСМ Борис Георгиевски, кој освои 8.219 гласа.

Останатите кандидати имаат по нешто повече од 1 отсто од гласовите. 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Стоматолог Илија Караманов: Крвавењето на воспалени гингиви при четкање на забите е прв аларм за пациентот

Следно

Забавува растот на кинеската економија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian