Со околу 2.000 гласови Арсовска во предност пред Шилегов за Град Скопје

1 min read

По преброените 69,34% од записниците на ДИК, трката за градоначалник на Град Скопје се сведува на двајца кандидати кои се издвоија на врвот.

Моментално води Данела Арсовска (поддржана од ВМРО-ДПМНЕ) со 56.555 гласови (или 37,19%) пред актуелниот градоналачник Петре Шилегов со 53.762 гласа (или 35,35%). 

Арсовска и Шилегов веројатно ќе ја продолжат трката во вториот круг кој ќе се одржи по две недели. 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Дневен хороскоп за 18 октомври: Вечерта ви носи вистинско откровение

Следно

Инцидент со огнено оружје во училиште во предградие на рускиот град Перм

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian