СДСМ победи во Берово, Крушево, Дојран, Струмица

1 min read

Според првичните резултати од Државната изборна комисија, во првиот круг од Локалните избори 2021 владејачката СДСМ победи во 9 општини, меѓу кои Берово, Крушево, Дојран и Струмица.

  • Анго Ангов за Дојран со освоени 53,21% од гласовите;
  • Звонко Пекевски за Берово со 51,25% од гласовите.
  • Блаже Шапов за Богданци со 50,70% од гласовите.
  • Перо Костадинов за Валандово со 57,73% од гласовите
  • Горан Трајковски за Делчево со 51,14% од гласовите
  • Сашко Митовски за Крива Паланка со 54,75% од гласовите
  • Николче Мискоски за Кривогаштани со 50,83%
  • Томе Христоски за Крушево со 52,70%
  • Костадин Костадинов за Струмица со 53,71% од гласовите

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Борел оптимист за преговорите за иранската нуклеарна програма

Следно

Во Љубљана запалени четири автомобили

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian