По полноќ вклучен алармот за пожар во Инфективна, ова е причината

1 min read

Доцна по полноќ, жителите на Центар ги вознемири звук на аларм за пожар кој околу 12 часот и 45 минути одекнувал од просторот и околината на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје, во склоп на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје, пренесува „Слободен печат“. 

Според очевидците, медицински персонал во паника трчал во околината на зградата незнаејќи за што се работи откако се активирал алармот. 

Алармот за пожар се активирал откако некој од вработените во клиниката запалил цигара во внатрешноста на болницата, а за тоа ќе следат соодветни казни. 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Актерот Мајкл Кејн се повлекува, но не се пензионира!

Следно

Литванија го зголемува бројот на војници на границата со Белорусија

Latest from Blog

ВМРО-ДПМНЕ: Успехот во економијата на оваа криминална власт предводена од СДСМ и ДУИ е четвртото место за Македонија на ранг листа за мерење во Европа со 16% инфлација

Катастрофата во справувањето со економската криза на неспособната власт на СДСМ ја плаќаат граѓаните. За месец

MacedonianEnglishAlbanian