Орце Ѓорѓиевски е победник во првиот круг во Кисела Вода

1 min read

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, Орце Ѓорѓиевски официјално е нов градоначалник на Кисела Вода.

По завршувањето на пребројувањето на гласовите, ДИК објави дека Ѓоргиевски освоил 52,50% од гласовите, односно 14.677 гласа.

Кандидатот на СДСМ и досегашен градоначалник, Филип Темелковски освоил 7.662 гласа, односно 27.48% од гласовите. 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

ФОТО | Малолетна ќерка на Хајди Клум крена прашина со разголената фотографија

Следно

Песков: Поделена Европа не е во интерес на Русија, на Европејците им е потребна сопствена армија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian