ФОТО |„Многу зуење, малку мед…“: За кого гласаше Џамбазов на локалните избори?

1 min read

Омилениот актер и шоумен на многу генерации, Игор Џамбазов  на својот инстаграм – профил постојано објавува фотографии  и кратки видеа од неговиот приватен живот, спомени од минатото, фотографии и пораки посветени на семејството, колегите и пријателите.

Овој пат Игор, се огласи по повод локалните избори во нашата земја и секако, во негов стил го кажа своето мислење

Актерот објави фотографија на која пишува:

– Многу зуење, малку мед…

Во описот на објавата Џамбазов дополни:

– Избори, оган да ве изгори…, а по неговата објава…


Целиот текст прочитајте го ТУКА.

Извор: Еспресо.мк

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Соработката продолжува: Започна изградбата на пругите меѓу Србија и Унгарија

Следно

Данецот ги застрерал, па забодел жртвите во Норвешка

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian