Ќе ѝ пресудат ли урбаното планирање и Попова Шапка на Теута Арифи

1 min read

Теута Арифи ја изгуби довербата кај граѓаните. Осум години не работеше. Го ископа Тетово последниот месец, изјави за Утрински брифинг, Хамдије Сулејмани, граѓански активист на прашањето што изгуби Арифи во двата мандати, а да добие Хасами во бастионот на ДУИ, Тетово

-На граѓаните во Тетово им е веќе смачено. Хасами работеше на терен, разговараше со граѓаните и нудеше решенија, додаде Хасами.

Целиот разговор погледенте го во видеото

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Руската амбасада верува во темелна истрага за смртта на 4 руски туристи во Албанија

Следно

Ѓоковиќ ја започна 343. недела на врвот на АТП ранг-листата, Федерер испадна од топ 10

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian