Додека броите, еве да ви биде јасно зошто не ги добивте саканите гласови

1 min read

Повторно сеча на дрвја во скопско Девар Маало, реагираат скопјани на социјалните мрежи. 

-Додека броите, еве да ви биде јасно зошто не ги добивте саканите гласови. Повторно помор на дрвја во Дебар Маало, се’ заради хировите на неколку луѓе и неспособноста на изведувачите што не знаат да направат нешто без да уништат се’ наоколу!  Новата тактика е откако ќе се исече дрвото, што е можно побрзо да се сокријат трагите, за после да може да тврдат дека било суво, а сувите дрвца (скоро засадени) на само неколку метри си стојат недопрени (нели, за украс).Кој и да дојде после овој градоначалник ќе биде подобар, затоа што полош немало до сега!, реагира една скопјанка која сподели фотографии од локацијата каде се врши масовна меча на дрвјата. 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Во Љубљана запалени четири автомобили

Следно

Руската амбасада верува во темелна истрага за смртта на 4 руски туристи во Албанија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian