ВИДЕО: Пандев и Џенова во последната минута се спасија од пораз

1 min read

Екипата на Џенова одигра 2:2 на домашен терен против Сасуоло во рамки на осмото коло во Серија А.
Поранешниот капитен на македонската репрезентација Горан Пандев се најде во првиот тим на Џенова, одигра 76. минути по што беше заменет со Каиседо.

Сасуоло со головите на Скамака во 17 и во 20 минута поведе со 0:2, но домашниот тим успеа во првиот дел да намали на 1:2 благодарение на Дестро. Голот со кој Џенова се спаси од пораз го постигна Васкез во 90. минута.

По осум кола, Џенова се наоѓа на 17. место на табелата со шест бода, додека Сасуоло има два бода повеќе за 14 место.

Екипата на Аталанта оствари убедлив триумф на гостувањето кај Емполи од 1:4. Јосип Иличиќ и донесе на Аталанта водство од 0:2, домаќините само за момент се вратија, но гостите постигнаа уште два гола во вториот дел преку за убедлив триумф и искачување на шестото место на табелата со 14 бода.


Удинезе и Болоња одиграа без победник 1:1. Болоња поведе со Бароу во 67. минута, додека домашниот тим до бод дојде благодарение на голот на Бето постигнат на седум минути пред крајот на натпреварот.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ДИК може да поништи гласање каде што комисиите сами решиле да се гласа без фингерпринт

Следно

МВР со информација за денешните пријави за изборниот процес

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian