ВИДЕО: Избегната трагедија, се урна дел од трибина во момент кога навивачите ја прославуваа победата на нивниот тим

1 min read

Денеска во Холандија беше избегната вистинска трагедија откако се урна дел од трибина во моменти кога навивачите на Витесе ја прославуваа победата на нивните фудбалери.

Имено, Витесе славеше со 0:1 на гостувањето кај НЕЦ Нијмеген, а по последниот свиреж на судијата, фудбалерите дотрчаа до трибината каде се наоѓаа гостинските навивачи за заедно да ја прослават победата.

Имено, навивачите скокаа на трибините поздравувајќи ги фудбалерите кои се наредија пред нив и во тие моменти се урна првиот ред од трибината. За За среќа, немаше целата случка мина без повредени навивачи.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Ако победи, ќе ја потпише легализацијата на сите објекти за домување, вели кандидатот за градоначалник на Велес од ВМРО-ДПМНЕ, Марко Колев

Следно

Стефан Вујисиќ, глумец: Деминутивна земја сме, од отсуство на темели се стремиме кон барокен покрив

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian