СДСМ: Водство во Карпош, Центар, Делчево, Берово, Пехчево и Пробиштип

1 min read

Според првичните информации од СДСМ, владејачката партија освоила градоначалнички места во седум општини засега.

Од партијата тврдат дека водат во Делчево,  Берово, Пробиштип, Богданци и Пехчево и во скопските општини Карпош и Центар.

Засега информации од СДСМ има само за овие општини.

Според нив, актуелниот градоначалник на Скопје, Петре Шилегов со 10 илјади гласови води пред независната кандидатка Данела Арсовска. Ова се неофицијални и први информации од партијата.

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ според нивните извори, прогласи победа на изборите, истакнувајќи го своето водство во поголем број од големите општини.

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Нов извештај: Пронајден гробот на Александар Велики во Египет?

Следно

Разговор со повод со Никола Ефтимов: Витезот на македонската мода

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian