Прекин во гласањето во ОУ „Блаже Коневски“ во Скопје

1 min read

Во СВР Скопје денеска било пријавено дека на гласачко место бр.2683/1 – основно училиште „Блаже Коневски“ е прекинато гласањето во 13,56 часот се до 14,13 часот, поради тоа што Г.Ш. заменик член од партија дал дупли ливчиња на Н.П. од советничка листа на град Скопје и за градоначалник на град Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот. 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

ВИДЕО: Димитриевски и Рајо остануваат перфектни на домашен терен во Ла Лига

Следно

САД и Канада ѝ нанесоа нова главоболка на Кина

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian